Koncerty charytatywne dla chorej Julii

Już po raz dziesiąty Zespół Taneczny "KONTRA" pomaga i wspiera leczenie chorych dzieci, przedstawiając spektakle muzyczne, z których całkowity dochód przeznacza na rzecz chorego dziecka. W tym roku pragniemy zaprosić na spektakl pod tytułem "Piotruś Pan", który odbędzie się w dniu 09.03.2018 roku w Częstochowie w klubie POLITECHNIK o godzinie 9.00 oraz 11.00. Cena biletu wynosi  15,00 zł.

Tym razem pomagamy 7-letniej Julii!

Julia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce w postaci piramidowej o typie diplegii, trudności w kontroli postawy i ruchu. Chód Juleńki jest mocno zaburzony poprzez wzmożone napięcie spastyczne kończyn dolnych oraz obniżone napięcie w obrębie tułowia. Niepełnosprawność ruchowa powoduje też osłabienie umiejętności w zakresie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz funkcji lewej ręki. Juleńka, pomimo wszystkich problemów, jest dzieckiem bardzo pogodnym, bystrym, komunikatywnym i niesamowicie energicznym. Celem terapii Julii jest eliminacja nieprawidłowych wzorców ruchowych, poprawienie koordynacji ruchowej i równowagi, poprawa kontroli ciała w przestrzeni, a co za tym idzie umożliwienie funkcji jak najbardziej poprawnego i samodzielnego chodu by w przyszłości układ ruchowy nie był obarczony patologicznymi wzorcami. Dzięki regularnym ćwiczeniom Julia robi ogromne postępy dlatego bardzo potrzebuje systematycznej pracy w postaci rehabilitacji, terapii, sprzętu ortopedycznego a także specjalistycznych i kosztownych turnusów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu, co jest tożsame ze wsparciem tej szlachetnej inicjatywy. Każdy zakupiony przez Państwa bilet będzie cennym darem dla bardzo chorej Julii. Z góry dziękujemy za okazane serce!

Kontakt: Magdalena Kokot tel. 609 381 364