W marcu dwa koncerty charytatywne dla Oliwi

W dniach 2 i 8 marca o godzinie 11 w klubie Politechnik w Częstochowie odbędą się koncerty charytatywne organizowane przez nasz zespół z których całkowity dochód przeznaczony jest dla bardzo chorej dziewczynki - Oliwi. Bilety będa rozprowadzane wsród uczniów częstochowskich szkół. Wszystkich ludzi dobrego i wrazliwego serca zapraszamy do współpracy. Koszt biletów to 12 zł.

Oliwia urodziła się w 2006r. z bardzo rzadkim zespołem wad wrodzonych twarzoczaszki. Najpoważniejszą i najrzadziej spotykaną wadą jest przepuklina oponowo-mózgowa.

Dodatkowo urodziła się z szerokim rozstawem oczodołów oraz brakiem kości nosa, otwartym nozdrzem i brakiem powieki na prawym oczku. Po 5 operacjach w Polsce efekty plastyczne pozostawiał nadal wiele do życzenia. W 2OO9r. udało nam się nawiązać kontakt z Prof. dr. Bartlett'em, szefem Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki, który przyjeżdża do Polski.

Oliwia przeszła łącznie 7 operacji, z czego 2 ostatnie wykonywał specjalista z USA. Doktor Bartlett pierwszy raz zoperował Oliwię, w 2009 r., w Krakowie (zrekonstruował kość czołową), Na drugą operację trzeba było wyjechać do Filadelfii, gdzie wraz z całym zespołem podczas bardzo trudnej, dziesięciogodzinnej operacji, przesunął Oliwii oczodół na właściwe miejsca i przeszczepił kość z czaszki w miejsce brakującej kości nosa.

Operacja udała się zaskakująco dobrze, co umożliwia dalsze etapy leczenia. Dzięki tym zabiegom Oliwia ma zabezpieczone czoło przed uderzeniami, a po rekonstrukcji kości nosa nie ma już trudności w oddychaniu! Przed oliwią jeszcze 2 poważne operacje rekonstrukcyjne, a następnie korekcja nosa. W następnym etapie przychodzi kolej na ostateczną rekonstrukcję powieki (przeszczepem ze Śluzówki z ust), odtworzenie kanalika łzowego, ewentualne wstawienie protezy oczka prawego, uformowanie skóry i płatków nosa i rozpoczęcie przesuwania mięśni twarzy na właściwe miejsca. Będą to operacje odtwórcze, ratujące niedomykalne oko przed wysychaniem i nawracającymi zapaleniami spojówki oraz zabezpieczające przed negatywnymi następstwami sąsiadowania jamy czaszki i zatok obocznych nosa.

Oliwia może liczyć na uzyskanie naturalnego wyglądu pod warunkiem operowania w jednym czasie, na jednej sali operacyjnej przez zespół chirurgów doświadczonych w leczeniu najcięższych wad wrodzonych twarzy u dzieci. Pragniemy zapewnić jej dokończenie rozpoczętego leczenia w USA.

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc finansową a głównie o Państwa 1% podatku w 2O11r.na leczenie Oliwii w renomowanym ośrodku w USA.

Więcej informacji o Oliwi znajdziecie na stronie internetowej oliwiadeska.pl